Koła zębate jako forma sztuki? Jak najbardziej!

Digital Camera

To oczywiste, że pierwszym skojarzeniem z kołami zębatymi jest przemysł ciężki, wielkie maszyny oraz ogrom pracy do wykonania, jednak na świecie są osoby, które wychodzą poza schemat i wykorzystują nietypowe przedmioty do nietypowych zastosowań. Artyści z całego świata wykorzystują koła zębate i podobne elementy do tworzenia fantastycznych posągów i rzeźb. Przekonajcie się sami!

1. Pegaz – Hasan Novrozi

Koła zębate jako forma sztuki

Ten majestatyczny rumak rodem z greckich mitów powstał z metalowych części oraz pokaźnej ilości kół zębatych, które nadają zdecydowanie większej dynamiki jego pozie. Wykorzystanie kół, łańcuchów oraz innych, ruchomych elementów sprawia wrażenie, że w każdej chwili mógłby zostać uruchomiony i z powodzeniem dorównywałby swoim współczesnym końskim odpowiednikom. I zapewne właśnie o to chodziło artyście, gdy wpadł na ten pomysł.

2. Triceratops – John Lopez

Koła zębate jako forma sztuki

Jedną z najbardziej imponujących rzeźb tego artysty jest prehistoryczny dinozaur. Jego masywny korpus wypełniony jest wszelkiego rodzaju mechanizmami, które idealnie odwzorowują mięśnie i stawy. Koła zębate zostały tutaj zastosowane głównie jako ornamenty.

3. Królik – Sue Beatrice

Koła zębate jako forma sztuki

Pani Beatrice zajmuje się znacznie drobniejszymi figurami, jednak szybko zdobyła popularność dzięki unikatowym wisiorkom, które mocno odzwierciedlały jej styl, co pozwoliło jej zarówno tworzyć statuetki z kół zębatych, jak i prowadzić sklep z mniej szczegółowymi akcesoriami. Zainteresowanych odsyłamy do odnalezienia strony All Natural Parts, gdzie można obejrzeć galerię tych dzieł.