Dlaczego przekładnia planetarna tak dobrze sprawuje się we wciągarkach przemysłowych?

Przekładnia planetarna umożliwia przeniesienie dużej mocy wraz ze sporym przełożeniem. Jej skuteczność jest wykorzystywana w wielu gałęziach przemysłu ciężkiego, takiego jak górnictwo czy transport. Wykorzystanie przekładni planetarnej pozwala na wyjątkowo sprawną pracę wciągarek przemysłowych. Sprawdźcie dlaczego.

Czym są wciągarki przemysłowe?

Wciągarki przemysłowe są urządzeniami mechanicznymi, których budowa składa się przeważnie z bębna i korby w najprostszych modelach, plus dodatkowe oporządzenie w modelach całkowicie elektrycznych. Te wykorzystują silniki lub przekładnie i mają zarówno większe rozmiary spowodowane koniecznością wykorzystania dodatkowych instalacji, jak i większe możliwości siłowe. Za pomocą różnych materiałów, takich jak liny, kable czy druty, ładunek, który normalnie byłby nie do ruszenia, może zostać przetransportowany w stabilny i bezpieczny sposób. Ich zastosowanie sięga od samodzielnych statycznych wciągarek, wykorzystywanych na przykład w portach, aż po te, zamontowane na ciągnikach, lawetach, jeepach czy nawet, co jest najczęściej spotykanym zastosowaniem wciągarek – w windach.

Wykorzystanie przekładni planetarnej we wciągarkach

Dzięki swojej budowie, która wykorzystuje co najmniej trzy osie, przekładnie planetarne pozwalają na znacznie większe wykorzystanie mocy urządzenia. Takie rozwiązanie jest konieczne w przypadku pracy z ładunkami o znacznej wadze, ponieważ tylko wysoka siła jest w stanie zapewnić jego bezpieczny transport bez obaw o awarię wciągarki podczas przenoszenia towaru, co mogłoby się skończyć tragedią i stratami dla przedsiębiorstwa. Dzięki swojej budowie nie zajmuje wiele miejsca, co pozwala wyróżnić dwie bardzo ważne zalety tego rozwiązania: niezwykłą moc urządzenia oraz oszczędność przestrzeni roboczej.

Moc, jaką oferują przekładnie planetarne, są idealnym rozwiązaniem dla każdej wciągarki przemysłowej, dlatego też warto zastanowić się nad jej wyborem przed dokonaniem zakupu niekompatybilnej wciągarki. Jeżeli są Państwo zainteresowani takim rozwiązaniem, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.